Salon Groomerski

Pielęgnacja i strzyżenie

W naszej ofercie znajdą państwo następujące usługi :

Cennik salon pielęgnacji psów

Poniżej podaje orientacyjny zakres cen , na które wpływ ma stan i długość sierści oraz oczekiwania właściciela, nie realizujemy częściowych usług tzn. trymujemy i strzyżemy w pakiecie z kąpielą i rozczesywaniem sierści.

Wyjątkiem może być jedynie stan zdrowia psiaka, Cena zawiera rozczesywanie, kąpiel, suszenie, strzyżenie lub trymowanie ( w zależności od rodzaju szaty), czyszczenie uszu, przycinanie pazurków oraz oczyszczenie gruczołów okołoodbytowych – na życzenie klienta.

Cennik salon groomerski

Cena
Rozczesywanie80 zł / h
Yorkshire terrier, Maltańczyk, Shih Tzu120 – 150 zł
West highland terrier, Terrier szkocki strzyżenie140 zł
West highland terrier, Terrier szkocki trymowanie170 zł
Hawańczyk, Cotton de Tulear140 – 160 zł
Buldożek francuski, jamnik krótkowłosy, jack russell terrier krótkowłosy100 – 120 zł
Jack Russell Terrier Szorstkowłosy, Person Russell Terrier Szorstkowłosy150 – 180 zł
Golden retriever, Sznaucer średni, Spaniel150 – 250 zł
Bokser150 zł
Labrador150 – 200 zł
Akita Amerykańska/Akita Inu, Alaska Malemute , Chow Chow, Samoyed200 – 350 zł
Siberian Husky200 – 250 zł
Berneński pies pasterski200 – 350 zł
Owczarek niemiecki długowłosy350 – 400 zł
Owczarek niemiecki krótkowłosy300 zł
Terier Tybetański200 – 250 zł
Polski Owczarek Nizinny200 – 300 zł

Serdecznie Zapraszamy szczeniaki na zapoznanie się ze światem groomingu,
jest to bezpłatne spotkanie zapoznawcze. 🙂

Sprzęt w salonie jest sterylizowany i dezynfekowany po każdym zabiegu.

Informujemy, że jeśli w trakcie pielęgnacji okaże się, że pies ma pasożyty zewnętrzne (pchły lub/i dużą ilość kleszczy) pobierana będzie dodatkowa opłata w wysokości 200 zł. Wynika ona z konieczności dodatkowego sprzątania i dezynfekcji po pielęgnacji takiego psa.

Godziny otwarcia

Poniedziałek – piątek9:00 – 19:00
Sobota10:00 – 14:00
NiedzielaW wyjątkowych sytuacjach. Do usługi doliczamy 50 % ceny.

Wszystkie wizyty tylko po wcześniejszym umówieniu.

Uwaga: jeśli umówiona godzina zabiegu pielęgnacyjnego jest dla Państwa z jakiś względów problematyczna, istnieje możliwość przywiezienia psa rano i odebranie go w dogodnych godzinach popołudniowych.

Opis usług

Kąpiel

Niektórzy mówią, że podstawą jest porządne śniadanie. My uważamy, że podstawą jest porządna kąpiel! 😉 Dlaczego mycie jest tak ważną częścią każdego zabiegu? Ponieważ na czystym włosie można uzyskać najlepszy efekt strzyżenia. Dodatkowo kąpiel pozwala na masaż psa, który ma działanie uspokajające i pozwala na pozbycie się części martwego włosa.

Po kąpieli suszę sierść przy użyciu specjalnie przystosowanej do zabiegów suszarki groomerskiej, która nie niszczy sierści. Kąpiel obejmuje dwa mycia szamponem i odżywką.

W ofercie mamy również zabiegi z maską odpowiednio dobraną do szaty. Do każdego typu sierści czy włosa dobieram odpowiednie kosmetyki. Pracuje na profesjonalnych kosmetykach przeznaczonych do kapieli psów tj. : Bio Groom , OSter, Mr Groom , Plush Puppy, Pure Paws. Posiadam sprzęt, umiejętności i wiedzę konieczne do kąpieli psów małych i dużych, krótko i długowłosych, wszystkich ras.

Strzyżenie i rozczesywanie sierści

Do salonu zapraszam wszystkie psy małe jak i te duże, rasowe jak i kundelki na pielęgnacje sierści oraz strzyżenie według wzorca FCI lub według życzenia klienta.Wszystkie psy nie wystawowe jak i mieszańce w swojej fryzurze powinny czuć się ładnie, wygodnie i być łatwe w pielegnacji domowej.

Strzyżenie wg wzorca FCI to fryzura typowa dla danej rasy, zatwierdzona przez Międzynarodową Federacje Kynologiczną (Fédération Cynologique Internationale).

Wśród psów możemy spotkać się z różnego rodzaju włosem , niektóre rasy wymagaja systematycznego czesania. Tym czworonogom proponuje zabiegi polegające na dokładnym rozczesaniu sierści przy użyciu oleju, który zapewnia maksymalne odżywienie, nawilżenie i regeneracje zniszczonej szaty.

Trymowanie

Zabieg przeznaczony głownie dla psów szorstkowłosych polegający na usuwaniu martwej sierści.Ważne by wykonywać go regularnie co 6-8 tygodni, dzięki czemu pies nie będzie odczuwał dyskomfortu związanego z pozostawaniem martwego, nieusuniętego włosia w skórze.

Na trymowanie (wykorzystanie innej techniki trymowania) zapraszam wszystkich czworonogów – buldożki francuskie czy boksery z gładką i krótką sierścią. Dzięki systematycznemu usuwaniu martych „igiełek” zminimalizujemy problem jakim jest wbita sierść w kanapy, pościel czy dywany.

Pielęgnacja łap

Zabieg, który dla niektórych może się wydawać mało znaczący w rzeczywistości ma wielkie znaczenie dla komfortu naszego pupila. Zabieg pielęgnacji łap składa się z podcinania pazurów oraz dbania o opuszki na łapach. Dbanie o prawidłową długość pazurów jest niezwykle ważna ze względu na codzienną wygodę naszych czworonożnych przyjaciół.

Zbyt długie pazurki powodują dyskomfort w chodzeniu i łatwiej mogą ulec uszkodzeniu, co może być bardzo bolesne i trudne w leczeniu. Opuszki natomiast wymagają specjalnej pielęgnacji zwłaszcza ze względu na porę roku np. ochrony przed solą używaną zimą na miejskich chodnikach.

Pielęgnacja uszu

Zabieg pielęgnacyjny polegający na usuwaniu włosów z uszu.

Zapraszamy do następnej zakładki Fitnes i szkolenia – Fitpaws, czyli trening dla waszych pupilów